ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5475246
*
nr 547 5246
Spegel
Mahogny, höjd: 175
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 oktober 2008
kl 17:13:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/10 15:40:55
1
100 kr
19/10 09:12:34
2
200 kr
19/10 19:56:13
3
200 kr
19/10 19:56:46
3
300 kr
20/10 12:26:07
1
400 kr
20/10 15:18:17
4
450 kr
20/10 15:24:46
5
600 kr
20/10 15:29:45
6
600 kr
20/10 16:20:04
7
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 547 5246
Spegel
Mahogny, höjd: 175
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 oktober 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/10 15:40:55 | 1 | 100 kr |
19/10 09:12:34 | 2 | 200 kr |
19/10 19:56:13 | 3 | 200 kr |
19/10 19:56:46 | 3 | 300 kr |
20/10 12:26:07 | 1 | 400 kr |
20/10 15:18:17 | 4 | 450 kr |
20/10 15:24:46 | 5 | 600 kr |
20/10 15:29:45 | 6 | 600 kr |
20/10 16:20:04 | 7 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27